DANSKE DELTAGERE i SPINN:

Cand. mag. et ph.d. Bolette Sandford Pedersen, seniorforsker, Center for Sprogteknologi, DK-2300 Kbh. S  (koordinator, se også ledelsesgruppen)
tlf: (+45) 35 32 90 78  email: bolette@cst.dk

Cand. mag. Sanni Nimb, forskningsassistent, Center for Sprogteknologi, DK-2300 Kbh. S (sekretær)
tlf: (+45) 35 32 90 64  email: sanni@cst.dk

Ph.d. Henning Christiansen, lektor, Roskilde Universitetscenter, Inst. VII, Afdeling for Datalogi, bygning 42.1, Postbox 260, DK-4000
tlf: (+45) 46 74 38 32 email: henning@ruc.dk

Cand. mag. et ph.d. Hanne Erdman Thomsen, lektor, Handelshøjskolen i København, Institut for Datalingvistik, Bernhard Bangs Allé 17B, DK-2000 Frederiksberg C
tlf: (+45) 38 15 38 15 email het.id@cbs.dk

Bodil Nistrup Madsen, docent, forskningsleder, Handelshøjskolen i København, Institut for Datalingvistik/DANTERMcentret, Bernhard Bangs Allé 17B, DK-2000 Frederiksberg C
tlf: (+45) 38 15 31 36 email bnm.id@cbs.dk

Sabine Kirchmeier-Andersen, lektor, Handelshøjskolen i København, Institut for Datalingvistik, Bernhard Bangs Allé 17B, DK-2000 Frederiksberg C
tlf: (+45) 38 15 31 36 email ska.id@cbs.dk

Jørgen Fischer Nilsson, professor, Danmarks Tekniske Universitet, Institut for Informationsteknologi, DK-2800 Lyngby
tlf (+45) 45 25 37 30 email jfn@it.dtu.dk

Per Anker Jensen, professor, Odense Universitet, Institut for Erhvervssproglig Information og Kommunikation,
Engstien 1, DK-6000 Kolding
tlf (+45) 65 50 14 45 email paj@sitkom.sdu.dk

Cand. mag et ph.d. Patrizia Paggio, seniorforsker, Center for Sprogteknologi, DK-2300 Kbh. S
tlf: (+45) 35 32 90 72  email: patrizia@cst.dk

Cand. mag  Anna Braasch, seniorforsker, Center for Sprogteknologi, DK-2300 Kbh. S
tlf: (+45) 35 32 90 71  email: anna@cst.dk

Bo Pedersen, softwareudvikler, Center for Sprogteknologi, DK-2300 Kbh. S
tlf: (+45) 35 32 90 81 

Ph.d. Troels Andreasen, lektor, Roskilde Universitetscenter, Inst. VII, Afdeling for Datalogi, bygning 42.1, Postbox 260, DK-4000
tlf: (+45) 46 74 email: troels@ruc.dk

Peter Skadhauge, adjunkt, Odense Universitet, Institut for Erhvervssproglig Information og Kommunikation,
Engstien 1, DK-6000 Kolding
tlf (+45) 65 50 email prs@sitkom.sdu.dk


Blå linie
Njalsgade 140-142, bygn. 25, DK-2300 KBH S
Tlf: +45 35329090 - Fax: +45 35329089
Valid HTML 4.01 Strict